Home / Tv Programları / Kanal D 19 Yarışması Nedir Nasıl Bir Programdır
SPONSORLU BAĞLANTILAR

Kanal D 19 Yarışması Nedir Nasıl Bir Programdır

Sponsorlu Bağlantılar

Her yaz sezonuna girerken kanallar yeni yarışlar getirmeye başlarlar. Tutanlar sezonluk olarak devam eder tutmayanlar ise bir sezon sürüp biter, ama kanal D nin yeni bilgi yarışması olan 19 yarışması ses getirecek bir yarışmadır. Diğer bilgi yarışmalarına göre farklı kurallara sahip olan  Kanal D 19 Yarışması Nedir Nasıl Bir Programdır diyorsanız size bu konu hakkında bir takım bilgiler vermek isterim.

Kanal D 19 Yarışması Nedir Nasıl Bir Programdır

Kanal D 19 Yarışması Nedir Nasıl Bir Programdır
Kanal D 19 Yarışması Nedir Nasıl Bir Programdır

Ramazan ayının da gelmesiyle birlikte bir çok aile iftardan sonra televizyon izleyip günün yorgunluğunu üstlerinden atmak için televizyon karşısına geçerler. Bir yandan çaylarını yudumlarken keyifli bir program tercih ederler.  Bu sırada Türkiye ‘de genellikle ağırlık olarak bilgi yarışmaları daha çok izlenir. Hem Aileler kendi aralarında küçük çaplı yarışma yaparlar hemde bilgi edinirler. Bunun için akşamları evde küçük çaplı turnuvalar düzenlenir 🙂 Gelelim kanal D nin yeni bilgi yarışması olan 19 yarışmasına. Yarışmanın konusu diğer bilgi yarışmaları ile aynı olup sadece kuralları diğerlerinden oldukça farklıdır.19 yarışmasının sunuculuğunu Barış Kılıç yapmaktadır. Barış Kılıç’ın sunduğu 19 yarışması hafta içi 4 gün kanal D de 23.45 de yayınlanmaktadır.

eh madem bu kadar farklı kuralları var ben daha izleyemedim denk gelemedim diyorsanız bu katı kuralları birlikte öğrenelim 🙂

İlk olarak 19 yarışmasında her bölümde 19 tane soru çıkmaktadır. Yedinci soru joker soru olduğu için bilen yarışmacıya 2 puan hakkı vermektedir kaybedenlere de -2 olarak geçmektedir.Yarışmada 7 Kişi yarışmaktadır. 19 sorudan en çok bilenler düello ile karşı karşıya gelirler ve ilk basamak olan 100 bin ödülü için yarışırlar.Eğer Bu düello da 100 bin var ise 200 bin için yarışıyorsanız ve rakibinize karşı kaybettiyseniz sizin 100 bin rakibinizin olmaktadır.  Yarışmanın büyük ödülü 19.000.000 TL dir yazması bile zor olan rakamı almakta zordur 🙂 aslında oyuna verilen kasa tutarı bu rakamdır. Mesela bugün ahmet bey kazandı diyelim ne kadar kazandı 200 bin diyelim 19 yarışmasının kasasından 200 bin eksilmektedir. Birde unutmadan her bölümde bir kazanan olmuyor sadece elenen yarışmacılar oluyor. Sizde eğer Barış Kılıç’ın Sunuculuğunu yaptığı 19 yarışmasını katılmak ve bilginizi sınamak istiyorsanız bir sonraki yazımızda başvuru formu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

SPONSORLU BAĞLANTILAR

About volkan

Check Also

TV8 Günaydın Doktor Başvuru Formu,Sunucuları Kimler?

TV8 Günaydın Doktor Başvuru Formu,Sunucuları Kimler?

O zaman ilk olarak söze günaydın herkese diyerek girmek istiyorum. Bugün sabah erken kalkıp güzelce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir