Home / Evim Lokanta / Evim Lokanta İncir Tatlısı Tarifi
SPONSORLU BAĞLANTILAR

Evim Lokanta İncir Tatlısı Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz aylarına girmemizin ardından bir çok yemek programı sezon final’ine girdi diye üzülürken yeni bir yemek programı ile sevindik. Samimi ve içten sunumu ile Şef Burak Zafer Sırmaçekici sayesinde yaz aylarında sofralarımız renklenecektir. Bugün Evim Lokanta Programından birbirinden güzel kokular yayılmaktadır. Çarşamba Günü Burak Zafer Sırma çekici Tatlı olarak Tercih ettiği Tatlısını Sizler için aşağıdaki Evim Lokanta İncir Tatlısı Tarifi  ‘inde Detaylandırdık.

Evim Lokanta İncir Tatlısı Tarifi

Yaz Aylarında miss gibi incirler çıkar.. Kimimiz bunları kışın yemek için dondurucuda saklar kimimiz ise reçellerini yaparak kışın yokluğunu aramayız.. Evim Lokanta Yemek programında bugün benim şahşen hastası olduğum İncir’in tatlısı yapılmaktadır. Hadi şimdi Evim Lokanta İncir Tatlısı Tarifi   için gerekli olacak malzeme listesini sizler ile paylaşayım.

Evim Lokanta İncir Tatlısı Tarifi için gerekli malzemeler :

1 kg Taze incir

6 yemek kaşığı şeker

4 su bardağı Su

İç Harcı için:

Ceviz

Tarçın

Çikolata

Evim Lokanta İncir Tatlısı Tarifi Hazırlanışı :

Evim Lokanta İncir Tatlısı Tarifi
Evim Lokanta İncir Tatlısı Tarifi

İlk olarak taze incirlerimizi yemeden yıkıyoruz 🙂 Yıkadığımız incirlerin sap kısımlarını kesip gül şeklinde içini açıyoruz. Daha sonrasında bir fırın kabının içerisine diziyoruz. Dizdikten sonra taze incirlerin üzerine Toz şekeri serpip Üzerini Aliminyum folyo ile örtüp fırına atıyoruz. Biraz karamalize olana kadar fırında kalacaktır. ortalama on beş dakika kadardır. Çıkarttıktan sonra üzerlerine cevizi serpelim ve isteğe göre kaymak da kullanabilirsiniz. Oldukça hızlı ve kolay olan Evim Lokanta İncir Tatlısı Tarifi   sayesinde hem tatlı ihtiyacınızı gidereceksiniz , hemde hafif bir tatlı ile yaz aylarında sıkıntı yaşamayacaksınız.

 

SPONSORLU BAĞLANTILAR

About volkan

Check Also

Evim Lokanta Tahin Helvalı Browni Tarifi

Evim Lokanta Tahin Helvalı Browni Tarifi

Kanal D nin yaz Programları arasında yer alan yemek programı olan Evim Lokantada haftanın ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir