Home / Bilgiler / Yeni Webmaster Tools Google gibi getir nasıl yapılır?
SPONSORLU BAĞLANTILAR

Yeni Webmaster Tools Google gibi getir nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar
Yeni Webmaster Tools Google gibi getir
Yeni Webmaster Tools Google gibi getir

Yeni Webmaster Tools Google gibi getir nasıl yapılır ? Bildiğiniz üzere Google yeni bir Search Console arayüzü ile karşımıza geldi ve ilerleyen günlerde tam anlamıyla artık bunu kullanabileceğimizi, ufaktan aşılamaya devam edecek en sonunda bu arayüz ile çalışmalarımzıa devam edebileceğiz. Yeniliklere gidildi gidilmesine de kafaları karıştıran kısmı aslında kolay olan GOOGLE GİBİ GETİR nasıl yapılır oldu. Elbette farklı ve kolay bir yöntem ile eklenen ve dizinde gösterilmesi sağlanan URLlerimiz artık aşağıda anlatacağımız gibi bir sistem ile bizleri karşılıyor.

Yeni Webmaster Tools Google gibi getir nasıl yapılır?

Öncelikle Yeni Search Console bölümümüzde ki (nedense ben yıllardır Webmaster tools olarak biliyordum) giriyoruz ve işleme durumu için en üst kısımda bulunan arama bölümüne işlem yapacağımız URL mizi giriyoruz.

Yeni Google gibi getir
Yeni Google gibi getir

Alan içerisine “Hangi konumuzu listelenmesini ve dizin gösterilmesini istiyorsak” o linki yapıştırıyoruz. Sonrasında bizlerden istenilen biraz beklememiz olacaktır. Googlebotlar detaylı bir şekilde sitedeki yazıyı ve sitemapı inceliyor ve dizine gönderilmesini uygun görürse ekliyor, eğer uygun görmezse HATA olarak bildiriyor. Eğer Google’da URL mevcut ise bunu yine aşağıdaki gibi bildiriyor. Ve görselin sağ altındaki “DİZİNE EKLENMESİNİ İSTE” butonuna tıklıyoruz.

Url Google'da mevcut
Url Google’da mevcut

Bir çok kişinin henüz fark edemediği bu konu aslında daha kolay ve detaylı olduğunu söylemek mümkün, dizine eklendikten sonra sizlere detaylar içeren bir rapor sunuyor ve bu konuda gerçekten benim beğenimi kazandığını söyleyebilirim. Yeni Webmaster Tools Google gibi getir nasıl yapılır? isimli makalemizde buna yer vermek ve en azından bilmeyen arkadaşları bilgilendirmek konusunda bana bir açı kazandırdı diyebilirim. Sitemiz içerisinde her ne kadar güncel konu olmasa da artık biraz emek vermenin zamanı geldiğini düşünüyorum.

Detaylı Dizin Raporu

KAPSAM : İçeriğinizi tarayan botlar ve değerlendirmeleri sizlere anlık olarak bir kaç saniyede getiriliyor. Eğer sitemap dizinlerinizde “YOK” yazıyorsa pekte aldırış etmemeniz gerekebilir. Çünkü bu durum bir kaç gün içerisinde yinelenecek ve sitemap üzerinde olduğunu teyit edecektir.

Yazımıza gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz, biraz elimiz körelmiş olabilir. Zamanla açılacağıma inanıyorum bir sonraki yazımızda görüşmek üzere merak ettiğiniz sorularınızı bana yorum üzerinden sorabilirsiniz. Sizlere bu yazımıda, Yeni Webmaster Tools Google gibi getir hakkında ve Yeni Webmaster Tools Google gibi getir nasıl yapılır. Yani dizine nasıl URL gönderilir anlatmaya çalıştım umuyorum işinize yaramıştır. Evde ek iş üzerine bilgi verdiğim diğer sitemi ziyaret etmeyi unutmayın.

SPONSORLU BAĞLANTILAR

About volkan

Check Also

Elde Çıkan Yaralar Nasıl Geçer?

Elde Çıkan Yaralar Nasıl Geçer?

Eldeki Yaralar Yabancı cisimler Elde yaralanmalara neden olan cisimlerin başlıcaları iğne ve dikenlerdir. Bu nedenle, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir